Nasza historia

Jesteśmy firmą która zajmuje się od 20 lat produkcją , konfekcją i dystrybucją serów regionalnych pod nazwą Serecek  Marforek oraz zakąsek serowych Beskidzkie Marforki.

Zakład produkcyjny znajduje się  w Bażanowicach koło Cieszyna  i tam też produkujemy nasze sery , wg tradycyjnej technologii. Sery wyrabia się ręcznie i nigdy nie zmechanizowaliśmy naszej produkcji, co powoduje że posiadają one  wyjątkowy smak , jakość i konsystencje.  Wędzone   naturalnym dymem z wykorzystaniem wiórek wędzarniczych z drzewa olchy i buka.

Gdy 20 lat temu Marfor jako pierwszy wprowadzał na rynek ogólnokrajowy sery wyrabiane ręcznie bez udziału wysokiej temperatury  (  co pozwala zachować to co najcenniejsze sole mineralne wapń i białko) z profesjonalnego zakładu/ mleczarni z zachowaniem wszelkich standardów obowiązujących w mleczarstwie (Haccp itd.) było to działanie pionierskie dzisiaj mamy wielu naśladowców ale często to produkty wytwarzane maszynowo w wysokiej temperaturze, dzięki tej różnicy że nasze sery wyrabiamy ręcznie na tak dużą skalę zaczęliśmy dostarczać do hurtowni nabiałowych na terenie całego kraju , gastronomii szeroko pojętej itp.  W 2000r.  do sieci regionalnych a od 15 lat na całą Polskę do Carrefoura oraz wtedy Real a obecnie przez magazyny centralne również do Auchan i wielu innych ,w trakcie wejścia do Unii Europejskiej nasze produkty znalazły swoje miejsce na pułkach wielu państw europy jak i również poza Unią . Byliśmy audytowani i zostaliśmy ocenieni jako Firma bardzo dobrze.

Wydajność nasza jest dostosowana do potrzeb danego klienta , przez długi czas produkcji naszych produktów zdobyliśmy pewne doświadczenia które pozwalają nam utrzymać niezmienną wysoką jakość naszych serów. Zakład nasz jest pod stałym nadzorem weterynaryjnym . Posiadamy wprowadzony system HACCP , Świadectwo Jakości Handlowej wystawiany przez Inspekcje Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczej RP , oraz certyfikat „ Doceń Polskie” przyznawany przy honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa I Rozwoju Wsi. Zapraszam na naszą stronę www.marfor.pl